Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
STRONA GŁÓWNA
STATUT
ZARZĄD
DEKLARACJA
O 
NAS
ARCHIWUM
LINKI
KONTAKT

  Licznik odwiedzin :

HEJNAŁ GÓRY

     TERMINARZ   

KAŻDY CZWARTEK - godz. 18:00 spotkanie sztabu Góra- Rocka (Biuro Unii Górowian - stara przychodnia)


WAŻNE TELEFONY

56-200 GÓRA, UL MICKIEWICZA 2A  Regon: 020229655 NIP: 501-00-43-35     Konto Bankowe: 86 8663 0007 0008 0020 3922 0001
SAMORZĄDNASZE GALERIETURYSTYKANORDIC - WALKINGKAJAKARSTWOZDROWIE

                AKTUALNOŚCI:              

                 ROZGORYCZENIE I OBAWY O POWIAT        31.05.2012 r.

      Przewodniczący Unii Górowian, a zarazem Radny Powiatu Górowskiego Zbigniew Józefiak, nie kryje żalu w związku z uciekającymi pieniędzmi, z budżetu Starostwa. Sytuacja na obecną chwilę wygląda nie ciekawie. Trzy firmy i komornik doją nasz powiat, za przysłowiowe cztery wymiona od krowy, tylko patrzeć, aż krowa przestanie być dojna i padnie.

     Pierwszym i najbardziej ciągnącym, okazała się firma Chemeko-System, która dobrze funkcjonuje i  zarabia na śmieciach, a już nie długo dojdą do tego paliwa ekologiczne, co z pewnością pozwoli na jeszcze lepsze dochody i to ona dostanie w "prezencie" 10,5 mln. Z. Józefiak - chciał wystąpić w tej sprawie o regres do Gminy Wąsosz po której to stronie też leży część winy, ale koalicja opowiedziała się przeciw, dbając przy tym jak można się domyśleć o skład zarządu i układ koalicyjny. Zaniechania w tej sprawie ciągną się już ładnych parę lat, więc nie można poprzestać na wskazywaniu tylko na zarząd tej kadencji uznając ich jako jedynych winnych. Niestety pierwsi ludzie w ramach oszczędności stracili już pracę, a inni zaczynają się martwić. W Gminie Wąsosz,  mieszkańcy Wiewierzy i Rudnej Wielkiej, śmieci mają usuwane gratis, czy inne wioski tej gminy też tak mają ? - tego nie sprawdziłem.

    Drugim szukającym każdej złotówki jest komornik, który prawdopodobnie zagląda często na konto naszego powiatu, za długi szpitala. Mówi się tu i ówdzie, że na szczęście pieniążki są dobrze pochowane, tak aby jednak na wypłaty starczyło.

   Trzeci, który niebawem ma do ssać się do wymion naszego powiatu to firma Dutkowiak, która wybudowała strażnicę. Tu pomału kończy się proces, w którym firma domaga się ponad milion złotych za dodatkowe prace, gdyż projekt był wadliwy, a w uzgodnieniach i porozumieniu z władzami powiatu wykonano dodatkowe elementy, służące poprawie budynku strażnicy.

    Czwartym jest firma Malepszy, która prawdopodobnie uczyniła wiele uchybień na kopalni żwiru w Śicinach, w związku z czym nie odprowadzała również pieniędzy do kasy powiatu. Szersze informacje w tej sprawie znajdą państwo na Blogu Roberta Mazulewicza http://robert-mazulewiczii.blogspot.com/

    Bardzo spodobało mi się stwierdzenie, które użył Radny Zbigniew Józefiak: wycinek z końca tekstu:  Takie postawienie sprawy zdenerwowało radnego Zbigniewa Józefiaka, który przypomniał, że przez wiele lat tak mówiono na temat roszczeń „Chemeko – System” wobec starostwa. „Wirtualne pieniądze” okazały się jednak rzeczywiste. „Dziura w ziemi, to zostanie starostwu w Sicinach. Limit błędów został wyczerpany. Z ekonomicznego punktu widzenia powiat nie istnieje. Skarb Państwa, gminę pozbawiono dochodów i nic się nie stało” – zakończył gorzko swoje wystąpienie radny.

    Można tylko dodać, że rysuje się czarny scenariusz dla naszego powiatu, oszczędności trzeba szukać zaczynając od siebie, np. redukując zarząd do jednej osoby, obniżyć diety radnych do minimum na tzw. posiłek regeneracyjny, itd. Szkoda, że nikt nie pomyślał o planie (strategii) ratowania powiatu.

uniagorowian/Toms

 

 

    

 

      O GÓROWSKIM  TARGOWISKU W TELEWIZJI POLSKIEJ      29.05.2012 r.

   Tydzień temu we wtorek mieliśmy zaszczyt gościć redakcję Telewizji Polskiej w Górze na targowisku "Mój Rynek". W programie tym wystąpiła Pani Burmistrz Miasta Góra oraz Stowarzyszenie Kupców i Producentów Płodów Rolnych Powiatu Górowskiego, na którego czele stoi Piotr Posypanko. Natomiast w dniu dzisiejszym został wyemitowany program na TVP1 o godzinie 12.30 (po Agrobiznesie), gdzie zostało pokazane targowisko zmodernizowane ze środków unijnych. Zapraszamy wszystkich do oglądnięcia klipu, na którym zamieszczony jest program.

 http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/apetyt-na-europe/wideo/29052012-1230/7309938

Nagranie z telefonu komórkowego:

Od 29 maja 2012

Informacja przesłana przez P.P.

 

 

         LOST.MINDS   W GÓRZE         27.05.2012 r.

   Niemiecka grupa lost.minds zagra w Górze !!!, a dzień przed zagrają w Wrocławiu.

   Fanów muzyki elektro/indie rocka zapraszamy na wyjątkowe koncerty zespołu lost.minds z Jeny/Berlina. To jedyna okazja w tym roku żeby usłyszeć tą fantastyczną formację !
   lost.minds jest młodą, innowacyjną grupą z Jeny i Berlina, powstałą w 2004. Balansują pomiędzy elektroniką i indie rockiem by złapać chwile impresji i emocji w ich życiu w formie akustycznego obrazka.
    Pięcioro członków ekipy i ich instrumenty, akumulują do elektryzującego doświadczenia dźwięku, które prowadzi do żywej przygody miedzy różnymi sferami. Ich piosenki są tak różne jak zróżnicowane: raz głośne, raz ciche; prowadzą bit drum’n’base, potem znów zwalniają. od nastrojowego do nadającego się do tańca: wszystko to prowadzi do trwającej energii miedzy młodymi muzykami i wielokrotnie stawia słuchacza przed nowymi niespodziankami.
    Muzycy oscylują w trójkącie dźwięku miedzy burzliwymi emocjonalnie światami, snami i zimnem Skandynawii, który znajduje swe odbicie w ogrzewających serca wokalach, poruszającymi tekstami, prostymi dźwiękami gitary i sennymi syntezatorami.

info z : http://www.facebook.com/events/327678330618075/ 

Posłuchaj muzyki na myspace: http://www.myspace.com/music/player?sid=81818340&ac=now

         I TURNIEJ W PETANQUE O PUCHAR BURMISTRZA  GÓRY            24.05.2012 r.

   W dniu 17 czerwca 2012 r. na stadionie miejskim odbędzie się I Turniej w Petanque o Puchar Burmistrza Góry. Gra ta w Polsce znana jest powszechnie jako BULE.  W Górze istnieje kilkuosobowa grupa fanów tego sportu, która zawodowo należy do Polskiej Federacji Petanque, a na co dzień gra w barwach Leszczyńskiego Klubu Petanque - Leszczynko. Mają także liczne sukcesy w tej dziedzinie, które niestety nie są znane mieszkańcom Góry, w związku z tym warto w tym dniu odwiedzić stadion i wystartować w zawodach, które będą rozgrywane parami - zapisy do 15 czerwca.

         ZAPROSZENIE NA ZAWODY Z OKAZJI DNIA DZIECKA     24.05.2012 r.

  

PZW Koło Góra Miasto

56-200 Góra

ul. Podwale 5/0

www.pzwgora.cal.pl


 

OGŁOSZENIE

ZAWODY


PZW Koło Góra Miasto zaprasza na zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka w dyscyplinie spławikowej w dniu 02.06.2012r.Zawody odbędą się na stawie przy ul. Sportowej obok stadionu.

Zbiórka uczestników o godz. 9:00. Kategoria wiekowa do lat 16. Czas trwania zawodów 2 godz. Organizator zapewnia posiłek i cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.


Zarząd Koła.

PLAKAT W PDF

            NA PODIUM W SZTAFETACH I INDYWIDUALNIE      22.05.2012 r.

    Dwójka Górowian w miniony weekend brała udział w zawodach nordic walkingowych, zorganizowanych przez Polską Federację Nordic Walking. W sobotę razem z Lubińską Grupą N.W. Lucyna Sozańska i Tomasz Wybierała, wzięli udział w II cyklu Pucharu Polski, który odbył się w Inowrocławskim Parku Zdrojowym. Trasa 10 km. była dobrze przygotowana, a sędziowie skrupulatnie przyglądali się technice marszu zawodników, nakładając kary czasowe za nieprawidłowy chód, stąd nie obyło się też bez dyskwalifikacji. Nasi zawodnicy nie zawiedli i z bardzo dobrymi czasami przybyli na metę zajmując II miejsca w swoich kategoriach wiekowych, co pozwoliło  przesunąć się koleżance Lucynie na II lokatę,  a Tomkowi na I-szą w Pucharze Polski, czy je utrzymają okaże się w październiku w Gdańsku, gdzie odbędzie się finał. W Inowrocławiu wystartowało ponad 300-tu zawodników, wśród których rozlosowano nagrody, każdy na mecie otrzymał również medal pamiątkowy, a zwycięzcy puchary.

   Następnie w niedziele zawodnicy udali się do Koszalina, gdzie po raz pierwszy w Polsce wystartowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Sztafet Nordic Walking. Trasa wynosiła 10 km z zmianami co 2,5 km. po ulicach okalających rynek miasta. Lucyna Sozańska wystartowała w sztafecie z paniami z Lubina i Zielonej Góry, a Tomasz Wybierała w sztafecie męskiej razem  z zawodnikami z Lubina, Zielonej Góry i Pomorza. Każda z tych sztafet zdobyła złoto. W  zawodach wystartowały 33 teamy, każdy zawodnik otrzymał grawerowany medal pamiątkowy, pamiątkową koszulkę i kubek, a  zwycięzcy medale oraz puchar, z którym górowianie wrócili do domu.

fot. https://plus.google.com/photos/103495889156983962889/albums/5745447038249462433

    Zdjęcie

uniagorowian/toms

 

            PRAWDY I MITY O PROBLEMACH W POWIECIE      21.05.2012 r.

    Prawdy i mity o problemach w powiecie.

     W ostatnich dniach marca b.r. na wniosek zarządu powiatu zwołano sesję nadzwyczajną, jednakże w zwyczajnej sprawie. Nie było żadnych powodów, żeby czekać na uzasadnienie wyroku Sądu Apelacyjnego obciążającego budżet powiatu kwotą 10,5 mln zł należną wrocławskiej firmie Chemeko-System, z przygotowaniem na ostatnią chwilę niedbałego projektu uchwały intencyjnej o zbywaniu powiatowego mienia. Przykładem niech będzie działanie Chemeko, które nie mogąc doczekać się reakcji na wyrok sądu ze strony powiatu, już po tygodniu postawiło niemrawemu zarządowi ultimatum z konkretnymi oczekiwaniami oraz terminem ich realizacji.

     Data kolejnej sesji, której zwołanie przeciągnęło się do 14 maja b.r. dziwnym trafem zbiegło się z datą od której ulega przedawnieniu z mocy prawa roszczenie regresowe wobec Gminy Wąsosz.

     Aż 1,5 roku trwało podejmowanie decyzji o wystawieniu do sprzedaży pałacyku przy Podwalu, w którym to czasie mocno ucierpiał stan techniczny budynku. Jest to przejaw rażącej niegospodarności, która z przykrością trzeba stwierdzić, nie robi żadnego wrażenia na zarządzie odpowiadającym za gospodarkę nieruchomościami.

    Ostatnie doniesienia prasowe w tej sprawie są owiane dużą dozą tajemnicy, a to za sprawą przekazu starosty Piotra Wołowicza: „…o budynku przy ulicy Podwale rozmawialiśmy z przedstawicielami pewnej instytucji publicznej. Na tym etapie nie chciałbym jednak wchodzić w szczegóły.”

    Pan starosta zataił tego niusa przed radnymi na ostatniej sesji, może nawet słusznie, żeby nie narazić się na zarzut niekompetencji, ponieważ sprzedaż mienia powiatowego reguluje ustawa o gospodarce nieruchomościami, gdzie jest czarno na białym napisane, że właściwą formą zbycia mienia jest przetarg, a nie efekt poufnych rozmów, nawet z policją, której zainteresowanie tym budynkiem jest powszechnie znaną tajemnicą od kilku lat.

     Kolejna elektryzująca wiadomość dotyczy „Porozumienia o spłacie zobowiązań” wobec Chemeko-System, a w szczególności zobowiązanie się przez starostę Piotra Wołowicza, wicestarostę Pawła Niedźwiedzia, przy kontrasygnacie skarbnika bez znajomości treści i zgody rady, do dokonywania wpłat na rzecz Chemeko kwot co najmniej po 200 tys. zł miesięcznie - 2,4 mln zł rocznie, począwszy od dnia 1 stycznia 2013 r. w celu zapłaty należnych odsetek.

     Mijają miesiące, a zarząd nie radzi sobie z wyłonieniem kilku możliwych do sprzedaży z kilkunastu powiatowych nieruchomości, do których należą m. in. szkoły, instytucje, hala sportowa,, co w świetle podjętych zobowiązań jest przysłowiowym dzieleniem skóry na niedźwiedziu. Szastanie przed opinią publiczną wirtualnymi milionami z rzekomej sprzedaży udziałów w szpitalnej spółce bez uchwały rady i zakończenia procedury podnoszenia kapitału, jest jawnym nadużyciem, szczególnie wobec załogi szpitala.

     Podjęta ostatnio uchwała rady powiatu o zmianie budżetu na rok 2012 zakładająca m. in. zwiększenie dochodów o 1,5 mln zł ze sprzedaży udziałów w spółce PCOZ, której kapitał zakładowy wynosi 2,5 mln zł, zwieszcza pozbycie się pakietu większościowego, a tym samym wpływu powiatu na działalność szpitala.

     Konia z rzędem temu, kto potrafi wytłumaczyć z jakiegoż to społecznie ważnego powodu większość radnych, zwłaszcza z Góry i Jemielna bez żadnych skrupułów zaprzepaściła możliwość udziału Gminy Wąsosz w naprawianiu szkody, do której przyczyniła się lokalizacją wysypiska na niedozwolonym obszarze.

    W zamian, ci sami radni gorliwie wchodzą w ciemno jak w pokerze, w pozbywanie się powiatowego mienia bez wykazu nieruchomości i gwarancji, że takie działanie ustabilizuje niewydolny powiatowy budżet.

    Po wielu socjotechnicznych zabiegach w wykonaniu urzędujących specjalistów od spraw zastępczych, całkiem niedawno doszło do otwarcia Pracowni Historii Ziemi Górowskiej. Od blisko roku jest to temat drażliwy, szczególnie dla środowiska regionalistów i miłośników Ziemi Górowskiej, dlatego trudno jest przejść bez komentarza nad tą odfajkowaną sprawą. Jednym z warunków przystąpienia do Komitetu Wyborczego Ireny Krzyszkiewicz oraz Platformy Obywatelskiej w 2010 r., członków stowarzyszenia Unia Górowian inicjującego powołanie Komitetu Założycielskiego Muzeum Ziemi Górowskiej (KZMZG), było dokończenie procesu tworzenia Muzeum Ziemi Górowskiej. Stało się jednak inaczej i trudno jest zaakceptować fakt niewykorzystania możliwości pozyskania dotacji z funduszy europejskich przeznaczonych w 2011 r. na wsparcie turystyki i kultury, z których to funduszy potrafiły skorzystać ościenne miasta Żmigród i Wschowa na rzecz swoich placówek muzealnych.

Alternatywą, której również nie wykorzystano była możliwość przekazania pałacyku przy Podwalu na mienie gminne. Na zebraniu powołującym KZMZG w dniu 10 czerwca 2008 r., Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz publicznie zadeklarowała wolę przejęcia tego budynku, co niewątpliwie uchroniłoby ten zabytkowy obiekt przed zamianą na stertę śmieci, a która to transakcja bez kompleksowego programu naprawczego nie rozwiązuje problemów finansowych powiatu.


 

Zbigniew Józefiak


   Z ostatniej chwili.

Ożywa nadzieja na realizację programu zagospodarowania Baryczy na potrzeby turystki kajakowej. Na sesji Rady Miejskiej Góry, która odbędzie się w dniu 30 maja 2012 r. będzie podejmowana uchwała w sprawie przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ośrodka wypoczynkowego nad Baryczą w Ryczeniu o co wnioskowaliśmy w m-cu marcu b. r. W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że nastąpi zmiana przeznaczenia części gruntów na tereny usług turystycznych i rekreacyjnych w tym na przystań kajakową.

   

          EKOLOGICZNIE I EKONOMICZNIE          17.05.2012 r.

      Od dłuższego czasu po naszym miasteczku kursują dwie nowe "śmieciarki", nie są typowe samochody z bakiem na śmieci, lecz dwa rowery z koszami na odpadki, które obsługiwane są przez nasze służby porządkowe. Na taki pomysł wpadła firma TEKOM, dzięki której ludzie zatrudnieni do porządkowania naszego miasta, mogą szybciej oraz sprawniej rozprawić się brudami pozostawionymi przez osoby ignorujące porządek. Pracownicy bardzo sobie chwalą ten pomysł, który uznają za trafiony w 10-tkę, trzeba przyznać, że mobilność pomaga w szybszym przemieszczaniu się z jednego końca miasta na drugi, a po za tym bez żadnych kosztów i spalin. Pozostaje pogratulować Prezesowi Adamowi Ćwianowi, za tego typu inicjatywę - oby więcej takich.

uniagorowian/Toms

                 II MISTRZOSTWA ZA NAMI                  13.05.2012 r.

   Zawodnicy dopisali i pogoda również, tak można w skrócie podsumować II Otwarte Mistrzostwa Przełajowe Góry w Nordic Walking. Pierwsi uczestnicy pojawili się już 2 godz. przed startem, a tuż po nich następni i tak zapełnił się cały parking na strzelnicy w Górze. O godzinie 10:40 przeprowadzona została rozgrzewka, którą poprowadziła uczennica L.O. w stylu fitness. Następnie gości przywitali Starosta Górowski Piotr Wołowicz oraz Sekretarz Gminy Tadeusz Otto, którzy życzyli zawodnikom udanego startu i miłych wrażeń.

   O godzinie 11:00 wystartowały kobiety, a pięć minut po nich mężczyźni. Trasę 6,5 km jako pierwsza z pań pokonała  Paulina Wityk Szumna z Ścinawy, druga Lucyna Stępień z Lubina, trzecia Agnieszka Świercz z Ścinawy. Mężczyźni Pierwszy Ireneusz Lubiatowski z Gubina, drugi Bogdan Grygorowicz z Lubina, trzeci Tomasz Wyciszkiewicz z Lubina. Podczas całego wyścigu na czołowych lokatach królowali zawodnicy z Lubina i Ścinawy. Bardzo ładnie poszły również mieszkanki Góry Teresa Pojasek, która zajęła II miejsce oraz Ewelina Ratuś zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Najlepszymi zawodnikami z Powiatu Górowskiego okazali się zajmując kolejno miejsca: I - Jan Cichocki, II Andrzej Jasiak, III Teresa Pojasek.  Dekoracji zawodników w wszystkich kategoriach dokonali Starosta Górowski, Sekretarz Gminy Góra oraz Przewodniczący Unii Górowian Zbigniew Józefiak

     Udział w zawodach zaznaczyli uczestnicy z Góry, Czempinia, Lubonia, Ścinawy, Lubina, Legnicy, Leszna, Gubina, Wrocławia, Niechlowa i Rawicza. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz wylosował nagrodę od sponsora, a w loterii  można było wygrać m.in. aparat cyfrowy, sprzęt komputerowy, pokrowiec do samochodu, sprzęt sportowy i elektroniczny, koszulki, czapki i wiele innych atrakcyjnych nagród. Wśród 96 zawodników, którzy wystartowali, nie zabrakło dobrego humoru, którzy nie tylko chwalili trasę zawodów, ale również dobrze przyrządzoną grochówkę. Dużo osób zapowiedziało również przyjazd na otwarcie trasy nordic walkingowej, która zostanie oficjalnie otwarta podczas Dni Góry.

    Imprezę przygotowali: Stowarzyszenie Unia Górowian oraz UKS LO ZRYW , a poprowadził Jerzy Jakuczun, który przybył dzięki firmie Marco Taxi. Duże podziękowania należą się wszystkim sponsorom i partnerom, w tym naszym samorządom Gminie Góra oraz Powiat Góra.

 

II Przełajowe Mistrzostwa Góry NW

    uniagorowian/Toms

ZAPRASZAMY NA II PRZEŁAJOWE MISTRZOSTWA GÓRY W  NW 12.05.2012 r.

To już jutro, zapraszamy na II Przełajowe Mistrzostwa Góry w Nordic Walking !!!

Zapisy od godziny 10:00 do godz. 10:45, w biurze zawodów na każdego zawodnika czeka pakiet startowy, po zawodach dla każdego zawodnika pełny los, w którym można wygrać m.in aparat cyfrowy, parasolki, pokrowiec do samochodu, sprzęt sportowy i turystyczny, koszulki, czapki, markowe długopisy i wiele innych cennych nagród. Zawodnicy otrzymają również medale, dyplomy i poczęstunek, a najlepsi mieszkańcy powiatu górowskiego - karnet na siłownię.

NASI SPONSORZY:

URZĄD MIASTA GÓRA
 
 
STAROSTWO POWIATOWE  W GÓRZE
 
 
Nadleśnictwo Góra Śląska
 
BANK SPÓŁDZIELCZY W GÓRZE
UL. BOJOWNIKÓW
 
TECHNIKA KOMUNALNA TEKOM W GÓRZE
ODZIAŁ LESZNO
 
 WZ/BUD ZAKŁAD BUDOWNICTWA OGÓLNEGO ZBIGNIEW WITKO

ul. Dunikowskiego 9 Góra

 FIRMA GEOS - Z. JÓZEFIAK , A. BUĆKOWSKI
ul. Mickiewicza 2a Góra
 
P.P.H.U. COMTECH ZAKASZEWSKI JÓZEF
ul. Głogowska 17 Góra
 
HES ZAKŁAD TAPICERSKI - PIOTR SAWICKI
PZU - ODDZIAŁ W GÓRZE
PIEKARNIA - KILAR W ŁĘKANOWIE
 
 
 
APTEKA "VITA" W GÓRZE
BIURO PODRÓŻY KON TIKI WROCŁAW
SKLEP SPOŻYWCZO-WARZYWNY "U HELENY"
SKLEP SPOŻYWCZO PRZEMYSŁOWY "MALINKA"
SKLEP KOMPUTEROWY "OPTIMUS" TOMASZ ZDANOWICZ
AGENCJA PROMOCJI MERCHANDISINGU - PIOTR SAPIAN GŁOGÓW
GARDENIA SPRZĘT OGRODNICZO-BUDOWLANY UL. GŁOGOWSKA
REMI - TRANS KROTOSZYN
SZLIFIERNIA KRYSZTAŁÓW MARLENA - WŁODKÓW DOLNY
PKO BP ODDZIAŁ W GÓRZE

SZCZEGÓŁY WWW.NWGORA.CBA.PL

KLIKNIJ ABY OTWORZYĆ PLAKAT

 

            CZTERY RAZY NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI              06.05.2012 r.

      Piąty maja  to dzień, który na pewno zostanie w pamięci górowskich miłośników nordic walking, nie tylko  ze względu na wyjazd do pięknie położonej Polanicy Zdrój, ale na zajęte miejsca w Mistrzostwach Polski tej dyscypliny sportu.

   Imprezę zorganizowała Polska Federacja Nordic Walking, na którą przybyło ponad 230 zawodników z całego kraju, aby zmagać się po górkach z innymi oraz z samym sobą. Ceremonię otwarcia rozpoczęli Burmistrz Polanicy Zdrój Jerzy Terlecki, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz oraz prezes PFNW Olgierd Bojke. Prowadzący odczytał list od Pani Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy, która swoim patronatem objęła cykl Pucharu Polski, a w nim wyraziła uznanie za rozpowszechnianie tej dyscypliny sportu, która staje się masową. Duża ilość osób nie mogących biegać z problemów zdrowotnych lub z urazami sportowymi, uprawia taką właśnie formę  aktywno-rekreacyjną. W  startach biorą udział również całe rodziny, a dyscyplina przynosi korzyści przy budowaniu charakteru człowieka - co podkreśliła Pani Minister. Po otwarciu zabrzmiał Hymn Polski, po czym uczestnicy udali się na linię startu.

   W pierwszej kolejności wystartowali zawodnicy na dystansie 20 km. W tym roku zabrakło górowian na tej trasie, jednak w przyszłym może być już inaczej.

   Druga grupa to start na10 km i tu wystartowali Tomasz Wybierała oraz Lucyna Sozańska, którzy wywalczyli 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

   Trzeci dystans do pokonania to 5 km, na którym to Ewelina Ratuś została V-ce Mistrzynią Polski, a Natasza Wybierała  zajęła 3 miejsce, w swoich kategoriach wiekowych. Na szóstym miejscu uplasował się Bogdan Ratuś

   Trasa była górzysta z kilkoma podejściami, jednak nasi zawodnicy nie dawali za wygraną. Bardzo miło było kiedy stawaliśmy na podium trzymając flagę naszego miasta, a spiker wykrzykiwał po raz kolejny Góra !!!. Wśród sportowców, mieszkańców i kuracjuszy często rozlegały się brawa, z którymi po dekoracji często rozmawialiśmy. Szczere podziękowania należą się Pani Burmistrz Góry Irenie Krzyszkiewicz, bez której wsparcia nie było by nas na tych zawodach.

a: uniagorowian/Tomasz Wybierała, fot. B. Ratuś

 

          KOŃCZY SIĘ DŁUGI WEEKEND             04.05.2012 r.

    W długi weekend Górowianie nie próżnowali, część wyjechała poza miasto, inni oddawali się rozkoszom grillowania, a inni wybrali się na piesze i rowerowe wycieczki. Członkowie oraz sympatycy stowarzyszenia Unia Górowian udali się na to ostatnie, czyli aktywnie spacerkiem i rowerkiem. Ruszyliśmy o 11:00 spod basenu w kierunku tamy w Ryczeniu, gdzie zrobiliśmy krótki odpoczynek, a następnie brzegiem Baryczy do zalewu, gdzie spotkaliśmy znajomych kajakarzy z grupy Sezesko, po krótkiej pogawędce udaliśmy się w kierunku Góry. Trasa liczyła 18 km. wszyscy wrócili szczęśliwi i uśmiechnięci, nie brakowało wesołych kawałów, jak również planów na następne wypady, a najbliższy prawdopodobnie na Dni Góry.

   Piątego maja Górowska Grupa Nordic Walking ( Unia Górowian i UKS ZRYW LO ) wybierają się na Mistrzostwa Polski Nordic Walking do Polanicy Zdrój. Organizatorem zawodów jest Polska Federacja Nordic Walking, a impreza ma rangę najwyższą,  na poziomie zawodów organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, które odbędą się w Złotoryi. Również wyniki wchodzą w skład GP Polski. Należy nadmienić, że nasi zawodnicy podczas zawodów będą promować i reprezentować Gminę Góra, dzięki włodarzom Pani Burmistrz Irenie Krzyszkiewicz i Sekretarzowi Tadeuszowi Otto, którzy wsparli nasz wyjazd. Mamy nadzieję, że nie zabraknie flagi naszego miasta na podium, a przy tym wielkiej satysfakcji jaką mamy my zawodnicy, zajmując czołowe miejsca, gdy mówi się dobrze o naszym mieście  oraz wiwatuje "Brawo Góra", wśród kibiców i zawodników.

   Do tej pory zgłosiło się 220 zawodników z całej Polski, a wśród nich najlepsi, którzy przybędą z różnych zakątków kraju. Czy tym razem przywieziemy jakiś tytuł ? na pewno będzie ciężko, gdyż teren górzysty, a  startują osoby z tamtych regionów tzw. górale, którzy na co dzień trenują w górach. Dlatego liczymy, że nasi mieszkańcy, znajomi i przyjaciele będą za nas trzymać kciuki, za co z góry dziękujemy.

a:uniagorowian/Tomasz Wybierała

 

                      CIEKAWOSTKI W/S ZAWODÓW               26.04.2012r

   Lista uczestników oraz sponsorów stale rośnie, za co serdecznie dziękujemy. Już wiemy, 13 maja (niedziela) swoją obecnością zaszczycą nas: Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz, a wśród startujących nie zabraknie pań: Danuty Tołłoczko -Smolarskiej szefowej CPA oraz Urszuli Szmydyńskiej kierownika USC. Wśród panów wystartuje również Zbigniew Józefiak przewodniczący Unii Górowian oraz radny powiatowy. Do organizatorów dołączył UKS "ZRYW" działający przy L.O. w Górze, a uczniowie i członkowie pomogą zabezpieczyć miejsce trasy. Imprezę poprowadzi Jerzy Jakuczun, członek zespołu Walcmany. Na zawodników będzie czekać ciepła grochówka, ugotowana przez firmę ROSETTE oraz  odbędzie się bezpłatna akcja prozdrowotna, polegająca na badaniach kontrolnych tkanki tłuszczowej, ze stwierdzeniem ryzyka zawału i miażdżycy, zorganizowana przez Centrum Promocji Zdrowia i Urody w Górze ul. Podwale 34. Swoją obecnością uświetnią imprezę również motory i ludzie z gremium "Czarne Kruki". Więc dużo dobrych i wspaniałych ciekawostek czeka wszystkich co przybędą 13 maja na strzelnicę myśliwsko-sportową, już od godz. 10:30, więcej informacji znajdą państwo na stronie www.nwgora.cba.pl, a zgłoszenie przyjmowane są na e-mail: nwgora@wp.pl zapiszemy każdego kto poda imię i nazwisko, datę urodzin, miejscowość i ew. klub, jednak limit to 100 osób.

Sponsorują nas:

URZĄD MIASTA GÓRA
 

 
 
Nadleśnictwo Góra Śląska

 
BANK SPÓŁDZIELCZY W GÓRZE
UL. BOJOWNIKÓW

TECHNIKA KOMUNALNA TEKOM W GÓRZE

WZ/BUD ZAKŁAD BUDOWNICTWA OGÓLNEGO ZBIGNIEW WITKO

ul. Dunikowskiego 9 Góra

 

FIRMA GEOS - Z. JÓZEFIAK , A. BUĆKOWSKI
ul. Mickiewicza 2a Góra

P.P.H.U. COMTECH ZAKASZEWSKI JÓZEF
ul. Głogowska 17 Góra
 

 
 

 
APTEKA "VITA" W GÓRZE
 
SKLEP SPOŻYWCZO-WARZYWNY "U HELENY"
SKLEP SPOŻYWCZO PRZEMYSŁOWY "MALINKA"
SKLEP KOMPUTEROWY "OPTIMUS" TOMASZ ZDANOWICZ
AGENCJA PROMOCJI MERCHANDISINGU - PIOTR SAPIAN GŁOGÓW
GARDENIA SPRZĘT OGRODNICZO-BUDOWLANY UL. GŁOGOWSKA

 

               CO DALEJ Z PŁATNYMI PARKINGAMI ?               24.04.2012 r.

    Nie tak dawno otrzymaliśmy list od naszego czytelnika w sprawie płatnych parkingów, mieszkaniec naszego miasta nie kryje swojego oburzenia w tej sprawie i zwraca uwagę na problem. Poniżej treść listu:

Witam serdecznie!
 

                Piszę do państwa gdyż nasze gminne instytucje nie odpowiadają na moje maile. Chodzi mi dokładnie o nowe strefy płatnego parkowania w mieście Góra. Mam wiele wątpliwości co do kilku nowych miejsc płatnego parkowania. A mianowicie o ulice: Targową i uliczki w obrębie placu B.Chrobrego. Do tej pory tam gdzie stawiałem swoje auto nic nie musiałem płacić a teraz postawiono tam znak płatnego parkingu. Nawet nie oznakowano miejsca jak powinno się zaparkować i częściowo parking jest na chodniku! Jest to ul.Zaułek . I od kiedy to za parkowanie na chodniku trzeba płacić ?! A ulica Targowa? Niedługo na naszym nowo wyremontowanym targowisku nie będzie kupujących, gdyż nikomu nie będzie opłacało się podjechać autem pod targowisko a parking przy sklepie Netto jest zawsze zawalony samochodami. Mam w związku z tym kilka pytań. Czy wiedzą państwo  jacy radni byli za tą uchwałą , czy mieszkańcy mogą wnieść poprawki do tej uchwały? Chciałbym dodać, że uchwała ta nie była konsultowana z mieszkańcami a w przypadku ul.Targowej także kupcami z targowiska. Wiadomość ta została upubliczniona już jako uchwała rady gminy. Czy pozostaje nam jedynie jakiś protest np. pod Urzędem Gminy? Albo protest 3 maja podczas składania wieńców pod pomnikiem?

 
Pisałem maila o tej sprawie do p.Burmistrz lecz odpowiedzi nie dostałem.
 
 
Z wyrazami szacunku
 
Rafał

    Na obecną chwilę po rozmowie telefonicznej z Panią Burmistrz, zostałem poinformowany, iż strefa płatnego parkingu przy ulicy Targowej, zostanie odwołana na najbliższej sesji. Zwrócić należy jednak uwagę, że to radni przegłosowują uchwały i w ich gestii będzie zależeć czy będą do tematów podchodzić racjonalnie, tak aby liczył się głos mieszkańców, których oni są reprezentantami.

a: uniagorowian/Tomasz Wybierała

 

                        KUKUŁCZE JAJO                      22.04.2012 r.

     Kukułcze jajo

22.04.2012

Dziesięć lat trwał proces w/s naprawienia szkody wyrządzonej firmie Chemeko - System na skutek błędów popełnionych przez urzędników. Efektem procesowym jest zasądzenie do zapłaty 10,5 mln zł przez powiat górowski. Niestety urzędnicza beztroska, interesowność i brak kompetencji zakorzeniła się w samorządzie powiatowym na dobre.

Przez ponad rok urzędowania Starosta Górowski nie poczuwał się i nadal nie poczuwa do obowiązku zrobienia wszystkiego co możliwe w sprawie uchronienia budżetu Powiatu Górowskiego przed grożącą zapaścią. Świadczy o tym zaniechanie wystąpienia do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Legnicy o wszczęcie z urzędu postępowania mającego na celu stwierdzenie nieważności pozostawionej w obrocie prawnym części Decyzji WZ jako wydanej z rażącym naruszeniem prawa przez Burmistrza Wąsosza. Jest to warunek konieczny do skuteczności roszczenia regresowego, wskazany w opinii sporządzonej przez niekwestionowanego znawcę prawa prof. Michała Kuleszę, współtwórcę reformy samorządu terytorialnego w 1990 r.

Pomimo tego że czas nagli, Zarząd pod przewodnictwem Piotra Wołowicza upoważniony uchwałą intencyjną z końca marca b.r. ma problem z zaproponowaniem Radzie nieruchomości do sprzedaży, co wraz z wypłatą firmie Chemeko-System 1-go miliona zł z kredytu w rachunku bieżącym Starostwa bez planu kompleksowego zabezpieczenia budżetu działaniami oszczędnościowymi, dyskredytuje jego poczynania.

Ponadto Starosta Wołowicz nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, że inicjatywa radnych w/s roszczenia regresowego wobec Gminy Wąsosz ma na celu wspomożenie rozwiązywania kłopotów finansowych powiatu, a nie tylko szukania winnych, co zdaje się sugerować w reportażu wyemitowanym przez TV Master 19.04.b.r.

http://www.tv.master.pl/video/2012/04/2012_04_19_1_starostwo_gora_wasosz_chemko_02.wmv

Starosta Wołowicz kłamie upowszechniając informację, że w opiniach uzyskanych z kancelarii prawnych i uzasadnieniu sądu wskazuje się na uchylenie pozwolenia na budowę z powodu rażącego naruszenia prawa. Opinia prawna warszawskiej kancelarii prawniczej Domański-Zakrzewski-Palinka jednoznacznie wskazuje na wadliwość wydanego przez Starostę Górowskiego pozwolenia na budowę z 2000 r. z powodu wydania przez Burmistrza Wąsosza niezgodnej z prawem Decyzji WZ, o czym pisałem szerzej w artkule p.t. : „Cygan zawinił …”

W uzasadnieniu wyroku Sądu Okręgowego czytamy że, organ badający decyzję Starosty Górowskiego, z uwzględnieniem przesłanek ekonomicznych i gospodarczych, winien dokonać oceny w świetle przeznaczenia terenów zakupionych przez Chemeko-System na budowę składowiska i wyłączenie faktyczne tych terenów przez władze samorządowe z produkcji rolnej, a zatem nie wstrzymując inwestycji, winno obciążyć się inwestora opłatą za odrolnienie. Dalej czytamy: „Nie jest jednakże zadaniem Sądu odnoszenie się merytoryczne do decyzji Wojewody Dolnośląskiego” oraz „Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na to, że decyzja Starosty Górowskiego z dnia 07 listopada 2000 r. wydana została wadliwie”.

      Sąd nie wskazuje Wojewody Dolnośląskiego i analogicznie Gminy Wąsosz jako winnych powstałej szkody dlatego, że przedmiotem rozpatrywania był pozew w postępowaniu cywilnym o odszkodowanie wobec Powiatu Górowskiego, a nie ustalanie listy winnych, którzy przyczynili się do jej powstania. Wyrok Sądu Apelacyjnego z 2012 r. nie kwestionuje żadnej tezy wcześniejszych uzasadnień Sądu Okręgowego w Legnicy i dotyczy głównie umniejszenia kwoty odszkodowania za utracone korzyści o ok. 3 mln zł.

W głosowaniu przeciwko roszczeniu regresowemu wobec Gminy Wąsosz wystarczyło 6 głosów na 15, że wygrał interes Gminy Wąsosz reprezentowanej w Radzie Powiatu Górowskiego m. in. przez Wicestarostę Pawła Niedźwiedzia, autora wadliwej Decyzji WZ 66/2000 o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, wsparty partykularnym interesem górowskiej Platformy Obywatelskiej, której rządzenie Powiatem bez poparcia ludzi Burmistrza Stuczyka, stało się niemożliwe.

Upływający czas działa na niekorzyść Powiatu Górowskiego, ale w interesie gminy Wąsosz i górowskiej Platformy Obywatelskiej chcącej utrzymać za wszelką cenę opieszałego lidera tej formacji na fotelu Starosty Górowskiego.

Szkoda, że przejaw współpracy na linii Powiat Górowski – Gmina Wąsosz, odbywa się ze stratą dla pozostałych gmin, a przede wszystkim miasta Góry, którego nieruchomości stanowiące zasób powiatowy już niebawem mają trafić „na wysypisko śmieci” w Rudnej Wielkiej.

Gdyby nie feralne działania z przed dekady w wykonaniu Burmistrza i urzędników Gminy Wąsosz, dotyczące bezprawnej lokalizacji składowiska odpadów komunalnych i przemysłowych na 11 ha, nie byłoby dzisiaj odszkodowania rażąco naruszającego interes wspólnoty samorządowej Powiatu Górowskiego.

Bezsprzecznie biznes Burmistrza Wąsosza, niczym kukułcze jajo wysiedział się w powiatowym gnieździe przez 10 lat, przyczyniając się do promocji Powiatu Górowskiego wartej 10,5 mln zł.


 

                                                                                                        Zbigniew Józefiak
                                                                                                    Radny Powiatu Górowskiego
 
 
 
 
zdjęcie: demotywatory.pl

                TIREM PO CHODNIKU           20.04.2012 r.

       Wczoraj około południa ciągnik siodłowy z dużą naczepą zniszczył część chodnika łączącego ulice Starogórską z Głogowską, również mało brakowało, a staranował by znak drogowy, który z ledwością ominął. Powierzchnia chodnika została całkowicie zniszczona w taki sposób, że nie nadawała się do przejścia i przejechania wózkiem dziecięcym. W bardzo szybkim tempie została na nogi postawiona pomoc drogowa, która przystąpiła do usuwania usterki. Mieszkańcy naszego miasta zastanawiają się, co będzie się działo na tym odcinku drogi, kiedy zostanie otwarty do użytku most w Ciechanowie, obawa przed dużym natężeniem ruchu to nie tylko problem Starej Góry, ale również Góry, na co wskazał wczorajszy incydent, o którym poinformowano nasze stowarzyszenie.

    Jak zwykle trzeba pamiętać, że problem z brakiem obwodnicy, to zaniechania jeszcze  poprzednich władz samorządowych, które temat puszczały płazem. Podobny przypadek to wysypisko w Rudnej Wielkiej, gdzie znów nasze pieniądze samorządowe wylądują w kieszeni prywatnego przedsiębiorcy. Pozostaje nam tylko czekać, aż do następnych wyborów. Tylko co dalej ......?

a: uniagorowian/Tomasz Wybierała

                        TABLICA NA NEKROLOGI W CENTRUM             18.04.2012 r.

 

   Stowarzyszenie Unia Górowian wystąpiło do Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Andrzeja Rogali o znalezienie odpowiedniego miejsca  i udostępnienie go pod specjalną tablicę lub słup ogłoszeniowy na nekrologi. Sprawą jednak zajęła się Pani Burmistrz Irena Krzyszkiewicz, która w odpowiedzi na pismo, uważa iż idea reprezentowana przez nasze stowarzyszenie jest słuszna i wyraża opinię mieszkańców. Po paru dniach w związku z brakiem pieniędzy w budżecie Administracji Lokali Komunalnych, postanowiono przemalować starą tablicę ogłoszeń na ciemny kolor i dołączyć napis nekrologi. Otwarcie mówiąc, szybko przystąpiono do realizacji zadania niskim kosztem, zabierając przy tym tablice na ogłoszenia, która informowała państwa o imprezach i drobnych ogłoszeniach, a tego już nie chcieliśmy. Naszym zamiarem było ustawienie drugiej tablicy, aby ze sobą nie kolidowały ogłoszenia "weź tani dobry kredyt", a obok klepsydra.

   Można by powiedzieć że choć tyle zrobiono w tej kwestii, a Pani Burmistrz słownie obiecała, że być może w przyszłym roku ALK będzie miało lepszy budżet i powstaną ładniejsze tablice lub słupy przeznaczone na nekrologi. Jak widać nawet prowizorka to od razu lepiej się prezentuje.

 

a; uniagorowian/Tomasz Wybierała

        ZŁOTO I SREBRO W LEGNICY            15.04.2012 r.

    Górowianie coraz silniejsi, tak można powiedzieć po I Otwartych Mistrzostwach Nordic Walking Legnicy, w których udział wzięli zawodnicy między innymi z Wrocławia, Zielonej Góry, Ścinawy, Góry, Lubina, Polkowic i oczywiście gospodarze z Legnicy. Imprezę zorganizował legnicki Ośrodek Sporu i Rekreacji, a marsz odbył się w parku miejskim, gdzie długość trasy wyniosła 6 km.. Sędziami głównymi byli państwo Drapikowscy, na co dzień reprezentujący barwy Legnicy, a sędzią lotnym Bogdan Grygorowicz z Lubina.

  O godzinie 11:00 nastąpił wspólny start wszystkich zawodników, poprzedzony rozgrzewką poprowadzoną w stylu nordic-fitness, przez instruktorkę fitnessu. Na czołówkę po pierwszych 500 m. wysunęli się Paulina Wityk - Szumna ( mistrzyni polski ) oraz Tomasz Wybierała z Góry i w takiej kolejności ukończyli marsz.

    Nasi zawodnicy byli w dobrej kondycji zajmując odpowiednio miejsca: Tomasz Wybierała I miejsce kat 30., Lucyna Sozańska kat.50 i  Ewelina Ratuś kat.18-30 - II miejsca, Natasza Wybierała kat.40 Bogdan Ratuś kat.50 - IV miejsca i tu należy również dodać, że kolega Bogdan zbliża się coraz bliżej do czołówki, w jednej z najbardziej obleganych kategorii przez zawodników.

    Po ukończeniu zawodów, wszyscy uczestnicy w oczekiwaniu na wyniki, częstowali się  kawą, herbatą i grochówką. Po dekoracji zwycięzców, nasza ekipa udała się do decathlonu na zakupy sportowe, aby przygotować się do następnych mistrzostw, o których będziemy na bieżąco informować.
 

fot. Barbara Ratuś / a: Tomasz Wybierała

                          I TY MOŻESZ ZOSTAĆ SPONSOREM !!!              13.04.2012 r.

   Jak co roku organizujemy Otwarte Mistrzostwa Góry w Nordic Walking, jest to dyscyplina, który łączy pokolenia ludzi aktywnych sportowo i dostarcza wielu pozytywnych wrażeń. W naszych lasach coraz częściej spotykamy miłośników spacerujących z kijami, a wielu z nich dzięki dobrej technice dochodzi do dobrej formy i zdrowia. Na obecną chwilę lista startowa powiększa się wraz z liczbą sponsorów, którym już z góry dziękujemy. My jako organizatorzy postaramy  się zapewnić wszystkim sponsorom dobrą oprawę reklamową, aby trwale współpracować i upowszechniać sport w naszym regionie.

  Wpłatę można dokonać poprzez przelew na konto: 86 8663 0007 0008 0020 3922 0001 z dopiskiem: Sponsoring  Mistrzostw Góry Nordic Walking

   Przyjmujemy również nagrody rzeczowe: tel. 795 328 703

Szczegóły na stronie www.nwgora.cba.pl

Są już z nami:

URZĄD MIASTA GÓRA
 

 
 
Nadleśnictwo Góra Śląska

 
BANK SPÓŁDZIELCZY W GÓRZE
UL. BOJOWNIKÓW

WZ/BUD ZAKŁAD BUDOWNICTWA OGÓLNEGO ZBIGNIEW WITKO

ul. Dunikowskiego 9 Góra

 

FIRMA GEOS - Z. JÓZEFIAK , A. BUĆKOWSKI
ul. Mickiewicza 2a Góra
 

P.P.H.U. COMTECH ZAKASZEWSKI JÓZEF
ul. Głogowska 17 Góra
 

 
STAROSTWO POWIATOWE W GÓRZE
 

 
 
APTEKA "VITA" W GÓRZE
 
SKLEP SPOŻYWCZO-WARZYWNY "U HELENY"

 

      WSPOMNIENIA Z KAZIUKÓW          12.04.2012 r.

    Miesiąc temu uczestniczka wycieczki "Na Kaziuki" opisała wrażenia, w których przedstawiła ogólny zarys wyprawy, odkrywając piękno Regionu Wileńskiego. Nie od dziś wiadomo, że wyjazdy z Towarzystwem Przyjaciół Grodna i Wilna, są bardzo udane, a na każdy następny liczba osób oczekujących się powiększa, w związku z czym szef stowarzyszenia Jerzy Jakuczun planuje już następne i nie koniecznie za wschodnią granicę.

Od dziś w naszej galerii można oglądnąć zdjęcia:

a:uniagorowian/ Tomasz Wybierała

 

                      Z WIZYTĄ U MISTRZA            10.04.2012 r.

   Nasi chodziarze nie tylko uczestniczą w zawodach i treningach, ale również mają możliwość poznania zakulisowych metod treningów najlepszych chodziarzy, a w tym mistrzów świata w nordic walking.

    Bogdana Grygorowicza poznaliśmy w zeszłym roku, na jednych z zawodów Nordic Walking, zawsze uśmiechnięty, żartujący oraz upominający źle chodzących zawodników. Reprezentuje barwy Lubina, gdzie jest instruktorem i sędzią tej dyscypliny sportu, ale to nie wszystko jest również fanem dwóch kółek i nart. W przeszłości trenował lekkoatletykę następnie narciarstwo biegowe, które jest przybliżone techniką do nordic walking. Jego pasja to również kolarstwo górskie MTB, gdzie w swojej kategorii zdobył Mistrzostwo Polski. Jego piwnica to istna jaskinia lwa, a w niej mnóstwo medali i pucharów, które to zdobył w wielu dyscyplinach sportowych. Po ostatnich zawodach mogliśmy podziwiać  trofea oraz poznać metody treningowe i przyjrzeć  się urządzeniom własnej produkcji, służącym do ćwiczeń.

     13 maja, pojawi się na II Otwartych Przełajowych Mistrzostwach Góry w Nordic Walking i z pewnością odpowie na zadane pytania, odnośnie ćwiczonych przez niego dyscyplin. Zapisy już trwają, a wśród zapisanych dużo osób właśnie będzie reprezentowało Lubin. Szczegóły znajdą państwo na www.nwgora.cba.pl , lista osób startujących: http://www.nwgora.cba.pl/lista.htm  .

a: uniagorowian/Tomasz Wybierała  fot. Barbara Ratuś

        PRZYSZŁY WEEKEND NORDIC-OWO        08.04.2012 r.

   Już w przyszłym tygodniu, w sobotę miłośnicy chodzenia z kijami, mogą wziąć udział w I Otwartych  Mistrzostwach Legnicy Nordic Walking. Organizatorzy Serdecznie zapraszają, a informację znajdą państwo na stronie: http://osir.legnica.pl/cms/index.php?id=224

     Dla miłośników dalszych wędrówek, zaplanowaliśmy wymarsz na most w Ciechanowie. Trasa liczy około 32 km. Zabieramy z sobą prowiant i o godz. 11:00 spotykamy się przy basenie w Górze. Tempo marszowe będzie spokojne, a osoby, które lubią wolną jazdę rowerami, mogą razem z nami wyruszyć w podróż. Imprezę współorganizują Unia Górowian oraz UKS ZRYW LO w Górze.

STREFA NORDIC WALKING

ODKRYWAMY HISTORIĘ

        DOBRE  RADY     

   NAJNOWSZE GALERIE   

Mistrzostwa Legnicy
kaziuki 2012

GALERIA GÓRA ROCKA